Nozevit Plus 200ml
  • Nozevit Plus 200ml

Nozevit Plus 200ml

Nozevit Plus 200ml

Prípravok na infekcie spôsobené hmyzomorkou včelou (Nosema apis a ceramae)

33,00 € S DPH
Na sklade Doručenie do 2 dní
08315

Nozevit Plus špecifické znalosti najskúsenejších včelárov doplnené o moderné vedecké poznatky z výskumu prebiehajúcom celý rad rokov nám umožnili vylepšiť receptúru nášho výrobku Nozevit. Nová receptúra obsahuje rovnaké účinné látky ( rastlinné pofenoly) ako aj Nozevit doplnený o vitamíny, esenciálne oleje a kyselinu citrónovú. Preto aj Nozevit+ predstavuje úplne prírodný bylinný produkt. Je účinný v prevencii, ale aj v liečení už oslabených včelstiev. 

- je vhodný pre medonosné včely obsahujúci extrakt z dubovej kôry, doplnený o vitamíny, esenciálne oleje a kyselinu citrónovú. 

Forma roztoku: peroralný roztok

Zloženie: extrakt z dubovej kôry, vitamíny, eseciálne oleje, kyselina citrónová, čistená voda 

Účinná látka: extrakt z dubovej kôry

Návod na použite:

- množstvo 1 ml (20 kvapiek) sa podáva každému včelstvu niektorým z týchto uvedených spôsobov:

  • v cukrovom sirupe:  1 ml Nozevitu pridať do 200 ml cukrového sirupu ( v pomere 1:1)
  • v medovo -cukrovej placke: 1 ml Nozevitu pridať do 500 g placky
  • postrekovo: 1 ml Nozevitu pridať do 200 ml cukrového sirupu a týmto roztokom urobiť postrek včiel, rámikov a uličiek medzi rámikmi v úli.

Nozevit sa používa bez ohľadu na spôsob, ktorý si zvolíte, Nozevit sa včelám podáva 2 krát v jarnom období ( v časovom odstupe 10 dní) a 2 krát začiatkom jesene ( v časovom odstupe 10 dní). Postrekovanie sa odporúča v prípade, keď sa aplikuje na vyťaženejšie a väčšiemu stresu vystavené včely. V tomto prípade, je vhodné uskutočniť 4 aplikácie so 4 dňovými prestávkami, aby sa počet výtrusov čo najúčinnejšie zmenšil. 

Prípravok sa aplikuje pri vonkajšej teplote aspoň 15 °C. V období letného sucha sa odporúča Nozevit podávať 2-3 krát do sirupu, ktorý je určený pre  včely na pitie. 

V závislosti od spôsobu použitia (cukrový sirup alebo masa) je produkt vhodný na liečenie 165-250 včelích rodín (200 ml balenie), resp. 330-500 včelích rodín (500 ml balenie).

Pred použitím pretrepte!

Spôsob skladovania: pri izbovej teplote, chrániť pred slnečným svetlom. Po otvorení skladovať v chladničke pri teplote 2-5°C  vďaka tomu sa zachová trvanlivosť aj napriek otvorenému obalu.

Nezamrazovať!

Chráňte pred deťmi!

Nozevit Plus 200ml

33,00 €

Produkty v rovnakej kategórii: 8

Nonosz plusz 1l

Nonosz plusz 1l Prípravok je vhodný na posilnenie včelstva a na podporu zvýšenia znášky. Včelstvo je zároveň odolnejšie proti niektorým chorobám (Nosema).
28,50 €
  • Ak máte otázky,  zavolajte nám! Ak máte otázky, zavolajte nám!
  • Tovar môžete vrátiť do 14 dní Tovar môžete vrátiť do 14 dní
  • Ponúkame len najlepšie ceny Ponúkame len najlepšie ceny
  • Rýchle dodanie tovaru skladom Rýchle dodanie tovaru skladom