Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

Feromón TMQ nahradzujúci matku

2ks v balení

Zdieľať:

07002

Na sklade

5,20 €s DPH

Feromón TMQ nahradzujúci matku

Feromón TMQ riadi život každej robotnice v úli. Feromón TMQ je synteticky vyrobený feromón, skladá sa z piatich komponentov a je umiestnený v malej trubičke. Robotnice ho kontaktom preberú z matky a prenášajú aj medzi sebou, takto udržujú rodinu spolu.

Použitie:

 1. Ako dočasná náhrada včelej kráľovnej maximálne na 3 týždne. Ak stratíte kráľovnú alebo ju chcete vymeniť a už ju nechcete nechať dlhšie v úli, odstráňte ju a položte TMQ feromón do úľa. Akonáhle už máte novú kráľovnú, odstráňte feromón.

 2. Pri preprave včiel, rojov, dajte do každej rodiny jeden feromón TMQ, včely budú počas prepravy kľudnejšie.

 3. Pri odložencoch bez matky uložte feromón TMQ medzi plodové rámiky, takto feromón udrží rodinu pohromade na cca 3 týždne.

 4. V oplodniačiku použitý feromón TMQ je schopný udržať viac robotníc, ako oplodniačik bez feromónu. Použite jeden feromón do jedného úľa.

Skladovanie a zaobchádzanie s feromónom: až do použitia skladujte feromón TMQ v mrazničke v igelitovom sáčiku. Feromón chytajte iba v ochranných jednorázových gumených rukaviciach, aby sa nekontaminoval. Doba použitia feromónu v úli je cca 3 týždne. Feromón TMQ nie je toxický na včely ani na iné zvieratá.

Spôsob uloženia do úľov: Pomocou rýchlospojky uchyťte feromón a druhý koniec rýchlospojky pripevnite pripináčikom alebo klincom k rámiku.

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v jednej z našich predajní: v Lehniciach alebo vo Svätom Petre
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky kuriérovi.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravená na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérom DPD – na adresu
  Balíky do 31,5kg. Termín dodania tovaru je 1-2 pracovné dni. Prepravné účtujeme podľa váhy tovaru za každý balík.
 • Kuriérom Geis alebo Toprans - paletové zásielky (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo,...)

Výška poštovného a balného záleží od skutočnej hmotnosti zásielky, od objemu zásielky, počtu balíkov a vzdialenosti miesta doručenia. Objem balíka nesmie prekročiť isté hranice, preto objemnejší tovar, ako napr. plastové obaly na med musíme baliť do viacerých balíkov (príklad: iba 200ks plastových obalov na 1kg medu môže ísť do jedného balíka). Dopravu za paletové zásielky konzultujeme v každom prípade so zákazníkom (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo).

Súvisiace produkty

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Skrolovať na hor