Feromón QMP nahradzujúci matku
  • Feromón QMP nahradzujúci matku

Feromón TMQ nahradzujúci matku

Feromón TMQ nahradzujúci matku

2ks v balení

7,00 € S DPH
Na sklade Doručenie do 2 dní
07002
Feromóny

Feromón TMQ riadi život každej robotnice v úli. Feromón TMQ je synteticky vyrobený feromón, skladá sa z piatich komponentov a je umiestnený v malej trubičke. Robotnice ho kontaktom preberú z matky a prenášajú aj medzi sebou, takto udržujú rodinu spolu.

Použitie:

  1. Ako dočasná náhrada včelej kráľovnej maximálne na 3 týždne. Ak stratíte kráľovnú alebo ju chcete vymeniť a už ju nechcete nechať dlhšie v úli, odstráňte ju a položte TMQ feromón do úľa. Akonáhle už máte novú kráľovnú, odstráňte feromón.

  2. Pri preprave včiel, rojov, dajte do každej rodiny jeden feromón TMQ, včely budú počas prepravy kľudnejšie.

  3. Pri odložencoch bez matky uložte feromón TMQ medzi plodové rámiky, takto feromón udrží rodinu pohromade na cca 3 týždne.

  4. V oplodniačiku použitý feromón TMQ je schopný udržať viac robotníc, ako oplodniačik bez feromónu. Použite jeden feromón do jedného úľa.

Skladovanie a zaobchádzanie s feromónom: až do použitia skladujte feromón TMQ v mrazničke v igelitovom sáčiku. Feromón chytajte iba v ochranných jednorázových gumených rukaviciach, aby sa nekontaminoval. Doba použitia feromónu v úli je cca 3 týždne. Feromón TMQ nie je toxický na včely ani na iné zvieratá.

Spôsob uloženia do úľov: Pomocou rýchlospojky uchyťte feromón a druhý koniec rýchlospojky pripevnite pripináčikom alebo klincom k rámiku.

Feromón TMQ nahradzujúci matku

7,00 €

Produkty v rovnakej kategórii: 1

  • Ak máte otázky,  zavolajte nám! Ak máte otázky, zavolajte nám!
  • Tovar môžete vrátiť do 14 dní Tovar môžete vrátiť do 14 dní
  • Ponúkame len najlepšie ceny Ponúkame len najlepšie ceny
  • Rýchle dodanie tovaru skladom Rýchle dodanie tovaru skladom