Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

Feromón Nasonov na odchyt rojov

2ks v balení

Zdieľať:

07001

Na sklade

5,20 €s DPH

Feromón Nasonov na odchyt rojov

Jeden z najväčších problémov včelára je rojenie. Feromón Nasonov pomôže odchytiť roje v neprítomnosti včelára tak vlastných, ako aj okolo lietajúcich cudzích rojov. Tým znižuje straty včiel a ubúdanie medu z dôvodu rojenia. Pri odchyte cudzích rojov by sme mali byť opatrní, preto odporúčame preliečenie včelstva proti varroáze.

Feromón Nasonov vylučujú aj robotnice, aby prilákali stratené včeli.

Synteticky vyrobený feromón Nasonov dávame do prázdnych úľov alebo do rojochytov. Štúdie ukazujú 50-80%-nú úspešnosť pri odchyte. Feromón Nasonov je v malej umelohmotnej tube, cez ktorú účinná látka vyprchá. Tubu neotvárame.

Používame do úľov s rámikmi bez zásob, čím zabránime rabovaniu a prilákaniu mravcov. Odporúčame panenské plásty kvôli prevencii plodových chorôb, sú aj menej lákavé pre víjačky.

Na hranici včelnice uložené úle odchytávajú cudzie roje. Pri odchytávaní vlastných rojov odporúčame uložiť úle 100-150m od včelnice. Vzdialenosť je dôležitá, lebo sliediči prirodzene hľadajú nové miesto ďalej od vlastného úľa.
Skladovanie: v mrazničke až do použitia.
Spôsob uloženia do úľov: Na konci tuby je malý držiak, ktorým sa dá tuba pomocou klinčeka alebo špendlíka prichytiť na rámik. Umiestnite v blízkosti letáča. Tubu neprepichujte! Používajte ochranné rukavice.
Účinnosť feromónu je na jednu sezónu. Ak sa zvýsi v tube, mimo používania (po sezóne) odporúčame znovu zamraziť.
Ďalšie možnosti používania:
- pri výrobe sladkostí, ktoré lákajú včely
- odlákanie včiel od okrasných jazierok, bazénov
- pri opeľovaní s včelami v skleníkoch pomáha včelám v orientácii k úľom

Odporúčame používať spolu s feromónom nahradzujúcim matku. Feromón Nasonov priláka včely a feromón nahradzujúci matku ich udržuje v úli.

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v jednej z našich predajní: v Lehniciach alebo vo Svätom Petre
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky kuriérovi.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravená na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérom DPD – na adresu
  Balíky do 50kg. Termín dodania tovaru je 1-2 pracovné dni. Prepravné účtujeme podľa váhy tovaru za každý balík.
 • Kuriérom Geis alebo Toprans - paletové zásielky (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo nad 50kg,...)

Uvedené ceny poštovného na konci objednávky sú orientačné. Výška poštovného a balného záleží od skutočnej hmotnosti zásielky, od objemu zásielky, počtu balíkov a vzdialenosti miesta doručenia. Objem balíka nesmie prekročiť isté hranice, preto objemnejší tovar, ako napr. plastové obaly na med musíme baliť do viacerých balíkov (príklad: iba 200ks plastových obalov na 1kg medu môže ísť do jedného balíka). Dopravu za paletové zásielky konzultujeme v každom prípade so zákazníkom (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo nad 50kg). Na požiadanie môžeme poštovné a balné presne vyčísliť pre konkrétnu objednávku.

Súvisiace produkty

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Skrolovať na hor