Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

Feromón Nasonov na odchyt rojov

2ks v balení

Zdieľať:

07001

Na sklade

7,00 €s DPH

Feromón Nasonov na odchyt rojov

Jeden z najväčších problémov včelára je rojenie. Feromón Nasonov Vám môže pomôcť odchytiť roje a tým znížiť straty včiel a ubúdanie medu z dôvodu rojenia. Pri odchyte cudzích rojov sa odporúča preliečenie včelstva proti varroáze a nozéme.

Feromón Nasonov vylučujú aj robotnice, aby prilákali stratené včely späť do úľa. Synteticky vyrobený feromón Nasonov dávame do prázdnych úľov alebo do rojochytov. Feromón Nasonov je v malej umelohmotnej tube, cez ktorú účinná látka pomaly vyprchá. Tubu neotvárame. Upevníme do úľa s vystavanými rámikmi bez zásob. Pre odchyt vlastných rojov odporúčame uložiť rojochytový úľ aspoň 250m od včelnice. Vzdialenosť je dôležitá, lebo sliediči prirodzene hľadajú nové miesto ďalej od vlastného úľa.

Skladovanie: až do použitia a aj v čase do opätovného použitia skladujte v mrazničke.

Spôsob uloženia do úľov: Na konci tuby je malý držiak, ktorým sa dá tuba pomocou klinca alebo špendlíka prichytiť na rámik. Umiestnite na rámik vedľa letáča. Tubu neprepichujte! Používajte ochranné rukavice!

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v jednej z našich predajní: v Lehniciach alebo vo Svätom Petre
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky kuriérovi.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravená na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérom DPD – na adresu
  Balíky do 31,5kg. Termín dodania tovaru je 1-2 pracovné dni. Prepravné účtujeme podľa váhy tovaru za každý balík.
 • Kuriérom Geis alebo Toprans - paletové zásielky (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo,...)

Výška poštovného a balného záleží od skutočnej hmotnosti zásielky, od objemu zásielky, počtu balíkov a vzdialenosti miesta doručenia. Objem balíka nesmie prekročiť isté hranice, preto objemnejší tovar, ako napr. plastové obaly na med musíme baliť do viacerých balíkov (príklad: iba 200ks plastových obalov na 1kg medu môže ísť do jedného balíka). Dopravu za paletové zásielky konzultujeme v každom prípade so zákazníkom (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo).

Súvisiace produkty

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Skrolovať na hor