Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

Nozevit Plus 500ml

Prípravok na infekcie spôsobené hmyzomorkou včelou (Nosema apis a ceramae)

Zdieľať:

08316

Na sklade

73,80 €s DPH

Nozevit Plus 500ml

Nozevit Plus špecifické znalosti najskúsenejších včelárov doplnené o moderné vedecké poznatky z výskumu prebiehajúcom celý rad rokov nám umožnili vylepšiť receptúru nášho výrobku Nozevit. Nová receptúra obsahuje rovnaké účinné látky ( rastlinné pofenoly) ako aj Nozevit doplnený o vitamíny, esenciálne oleje a kyselinu citrónovú. Preto aj Nozevit+ predstavuje úplne prírodný bylinný produkt. Je účinný v prevencii, ale aj v liečení už oslabených včelstiev. 

- je vhodný pre medonosné včely obsahujúci extrakt z dubovej kôry, doplnený o vitamíny, esenciálne oleje a kyselinu citrónovú. 

Forma roztoku: peroralný roztok

Zloženie: extrakt z dubovej kôry, vitamíny, eseciálne oleje, kyselina citrónová, čistená voda 

Účinná látka: extrakt z dubovej kôry

Návod na použite:

- množstvo 1 ml (20 kvapiek) sa podáva každému včelstvu niektorým z týchto uvedených spôsobov:

 • v cukrovom sirupe:  1 ml Nozevitu pridať do 200 ml cukrového sirupu ( v pomere 1:1)
 • v medovo -cukrovej placke: 1 ml Nozevitu pridať do 500 g placky
 • postrekovo: 1 ml Nozevitu pridať do 200 ml cukrového sirupu a týmto roztokom urobiť postrek včiel, rámikov a uličiek medzi rámikmi v úli.

Nozevit sa používa bez ohľadu na spôsob, ktorý si zvolíte, Nozevit sa včelám podáva 2 krát v jarnom období ( v časovom odstupe 10 dní) a 2 krát začiatkom jesene ( v časovom odstupe 10 dní). Postrekovanie sa odporúča v prípade, keď sa aplikuje na vyťaženejšie a väčšiemu stresu vystavené včely. V tomto prípade, je vhodné uskutočniť 4 aplikácie so 4 dňovými prestávkami, aby sa počet výtrusov čo najúčinnejšie zmenšil. 

Prípravok sa aplikuje pri vonkajšej teplote aspoň 15 °C. V období letného sucha sa odporúča Nozevit podávať 2-3 krát do sirupu, ktorý je určený pre  včely na pitie. 

V závislosti od spôsobu použitia (cukrový sirup alebo masa) je produkt vhodný na liečenie 165-250 včelích rodín (200 ml balenie), resp. 330-500 včelích rodín (500 ml balenie).

Pred použitím pretrepte!

Spôsob skladovania: pri izbovej teplote, chrániť pred slnečným svetlom. Po otvorení skladovať v chladničke pri teplote 2-5°C  vďaka tomu sa zachová trvanlivosť aj napriek otvorenému obalu.

Nezamrazovať!

Chráňte pred deťmi!

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v jednej z našich predajní: v Lehniciach alebo vo Svätom Petre
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky kuriérovi.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravená na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérom DPD – na adresu
  Balíky do 31,5kg. Termín dodania tovaru je 1-2 pracovné dni. Prepravné účtujeme podľa váhy tovaru za každý balík.
 • Kuriérom Geis alebo Toprans - paletové zásielky (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo,...)

Výška poštovného a balného záleží od skutočnej hmotnosti zásielky, od objemu zásielky, počtu balíkov a vzdialenosti miesta doručenia. Objem balíka nesmie prekročiť isté hranice, preto objemnejší tovar, ako napr. plastové obaly na med musíme baliť do viacerých balíkov (príklad: iba 200ks plastových obalov na 1kg medu môže ísť do jedného balíka). Dopravu za paletové zásielky konzultujeme v každom prípade so zákazníkom (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo).

Súvisiace produkty

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Skrolovať na hor