Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

Feromón QMP nahradzujúci matku

2ks v balení

Zdieľať:

07002

5,20 €s DPH

Feromón QMP nahradzujúci matku


Bee Boost obsahuje syntetický feromón QMP nahradzujúci matku. Používa sa aj namiesto matky.

Feromón je prirodzená chemická látka, ktorú vylučujú zvieratá, hmyz. Feromóny lákajú vlastný druh. Matka vylučuje feromón QMP, robotnice ho kontaktom preberú, rozširujú, tým udržujú rodinu spolu.

V Bee Booste je feromón QMP vo forme roztoku v hadičke priemerom 3mm a dĺžky 5cm. Hadička pomaly a priebežne vylučuje QMP, ako matka.

Ďalšie možnosti používania:
- pri pridaní série materských buniek do úľa feromón priláka včely, tým včely prijmú viac materských buniek
- pri pridaní oddielok bez matky zabraňuje ťahaniu materských buniek
- náhrada matky, používa sa pri vypadnutí matky z úľa, môžeme ju Bee Boostom celkom nahradiť, rodina sa bude správať, ako keby matku mala
- pri premiestňovaní včelstiev (kočovaní) sa používa na pozbieranie zostávajúcich včiel. Na pôvodné miesto úľov dáme prázdny úľ s rámikmi bez zásob a s feromónom QMP.

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v našej predajni.
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravená na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Slovenská Pošta - na adresu
  Termín dodania tovaru je 2-4 pracovné dni. Prepravné účtujeme podľa váhy tovaru. Ohľadom ceny poštovného Vás budeme kontaktovať po prijatí objednávky.
 • Kuriérom DPD – na adresu
  Balíky od 1kg do 50kg. Termín dodania tovaru je 1-2 pracovné dni. Prepravné účtujeme podľa váhy tovaru. Ohľadom ceny poštovného Vás budeme kontaktovať po prijatí objednávky.

Balíky do 1 kg zasielame Slovenskou poštou, nad 1 kg kuriérskou službou DPD. Uvedené ceny poštovného sú orientačné. Výška poštovného záleží od skutočnej hmotnosti zásielky, od objemu zásielky a počtu balíkov. Objem balíka nesmie prekročiť isté hranice, preto objemnejší tovar, ako napr. plastové obaly na med musíme baliť do viacerých balíkov (príklad: iba 200ks plastových obalov na 1kg medu môže ísť do jedného balíka). Na požiadanie môžeme poštovné presne vyčísliť pre konkrétnu objednávku.

Súvisiace produkty

Skrolovať na hor