Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Odporúčame, aby ste ich akceptovali.

Včelársky kalendár Spolkový 2020

Stolový kalendár od SPOLOK VČELÁROV SLOVENSKA

Zdieľať:

04381

Na sklade

4,50 €s DPH

Včelársky kalendár Spolkový 2020

Príroda je mocná a múdra a poskytuje od nepamäti človeku hodnotné dary, či už sú to bylinky, liečivé minerálne vody, plody, stromov a krov, obilniny. Od najstarších dôb boli človekom využívané aj včelie produkty:

 • med
 • obnôžkový peľ
 • propolis
 • vosk
 • materská kašička
 • včelí jed
 • trúdie mlieko

Využitím liečivých účinkov včelích produktov sa zaoberá APITERAPIA, čo je pomocná vedná disciplína, aplikovaná nielen pri prevencii ale aj ako pomocná alebo doplnková liečba.

Včelie produkty majú mnohé jedinečné vlastnosti, čo ich robí hojne využívanými a váženými už po celé tisícročia. Obsah biologicky aktívnych látok, enzýmov. vitamínov a minerálov ich medzi živočíšnymi produktmi radí medzi najvýznamnejšie a ľudskému zdraviu najprospešnejšie. Nielen ich liečivé vlastnosti ale aj príjemná chuť, vôňa a neobmedzenosť používania sa podpísali na obľube používania mnohých včelích produktov.

Včelár. ktorý pristupuje svojej práci svedomite a správa sa k svojim včelám s úctou, je odmenený týmito vzácnymi darmi. Používajme ich s patričnou vážnosťou, pretože naše včely im obetovali svoju prácu a energiu. Včelie produkty nie sú zázračný všeliek  a čo je pre jedného prospešné, inému môže škodiť. Preto vždy berme so úvahy vek, kondíciu, zdravotný stav, alergie. ochorenia, iné užívané lieky a v prípade pochybností konzultujme použitie včelích produktov s lekárom.

Tento kalendár má Vám pomôcť zorientovať sa v základných informáciách ohľadom využitia včelích produktov. je doplnený o overené a praktické recepty a niekoľko zaujímavostí zo sveta včiel.

Platobné a dopravné podmienky

Objednávky z nášho internetového obchodu je možné uhradiť následujúcimi spôsobmi:

 • V hotovosti pri osobnom odbere
  Za tovar zaplatíte pri jeho prevzatí v jednej z našich predajní: v Lehniciach alebo vo Svätom Petre
 • V hotovosti pri doručení (dobierka)
  Celkovú sumu za tovar uhradíte až pri preberaní zásielky kuriérovi.

Objednaný tovar doručujeme následovnými spôsobmi:

 • Osobný odber
  Po skompletizovaní Vašej objednávky Vás budeme kontaktovať telefonicky alebo zmenou stavu objednávky na "Pripravená na osobný odber", kedy si môžete vyzdvihnúť Váš objednaný tovar.
 • Kuriérom DPD – na adresu
  Balíky do 50kg. Termín dodania tovaru je 1-2 pracovné dni. Prepravné účtujeme podľa váhy tovaru za každý balík.
 • Kuriérom Geis alebo Toprans - paletové zásielky (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo nad 50kg,...)

Uvedené ceny poštovného na konci objednávky sú orientačné. Výška poštovného a balného záleží od skutočnej hmotnosti zásielky, od objemu zásielky, počtu balíkov a vzdialenosti miesta doručenia. Objem balíka nesmie prekročiť isté hranice, preto objemnejší tovar, ako napr. plastové obaly na med musíme baliť do viacerých balíkov (príklad: iba 200ks plastových obalov na 1kg medu môže ísť do jedného balíka). Dopravu za paletové zásielky konzultujeme v každom prípade so zákazníkom (napr. medomet, sklenené poháre, krmivo nad 50kg). Na požiadanie môžeme poštovné a balné presne vyčísliť pre konkrétnu objednávku.

Súvisiace produkty

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Skrolovať na hor